• Lokasyonumuz
  • Güneşlİ - Bağcılar / İstanbul
  • Çalışma Saatlerimiz
  • Pazt - Cuma : 09:00 Am - 18:00 Pm
  • Cumartesi : 09:00 Am - 14:00 Pm

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Rinoplasti

Rinoplasti
Burnumuz yüzümüzün orta kısmında yer aldığı için eğrilikleri ve düzensizlikleri en sık göze batan organdır.
Rinoplasti, burunun şeklini değiştirmeye yönelik uygulanan bir cerrahı işlemdir.Burunla ilgili problemler genellikle kişiye ve yüz yapısına özeldir. Bundan dolayı, her burun yapısı ve yüz yapısının farklı olmasından dolayı rinoplasti( burun estetiği) ameliyatıda kişiye ve yüze özel tasarlanarak yapılmalıdır.

Ne Zaman Rinoplasti Olunur:
  • İnsanlarla yüzyüze geldiğinizde kendinizi rahat hissedemiyor veya kendiniz olamıyorsanız,
  • Karşınızdaki kişinin burnunuza odaklandığını biliyor veya düşünüyorsanız,
  • Aynanın karşısınıza geçtiğinizde özgüveninizin zedelendiğini hissediyorsanız,
  • Yüzünüzü beğeniyorsunuz ama burnunuzdaki ufak bir sorunun yüzünüzü gölgelediğini düşünüyorsanız 
  • Burnunuzda eğrilik, şekil bozukluğu sağlıklı nefes almanıza angel oluyorsa …
Rinoplasti ile burnunuzdaki probleme göre yapılacak müdahale ve teknik size özel olarak uygulanır.
Genel olarak kullanılan açık ( burun ucuna yaklaşık 1 cm lik kesi yapılarak) ve kapalı ( burun dışına kesi yapılmadan) teknik dediğimiz iki teknik bulunmaktadır. Bu tekniklerin birbirlerine göre avantajları bulunmakla birlikte önemli olan sizin burnunuzdaki problemi en iyi şekilde çözmek için doktorunuzun size önereceği yöntemdir.
Rinoplasti ile burun ucunun veya köprü (kemer) olarak tabir edilen burun sırtının şekli değiştirilebilir, burun delikleri daraltılabilir,burun ve üst dudak arasındaki açı değiştirilerek burun ucunuz yükseltilebilir, uzun bir burun ucu düşürülebilir, büyük burun küçültülebir,küçük burun büyültülebilir.
Kemerli burunlarda kemer kısmı çok hassas bir şekilde törpülenerek burun sırtı yüzünüze uygun estetik sınırlara indirilir.Burun sırtı düşürüldükten sonra yeni burun yapınıza uygun olarak burun ucununda tekrar şekillendirilmesi gerekmektedir. Burun ucunuz düşük ve sarkıksa bir miktar geriye ve yukarı asılarak burun sırtı yüksekliğine veya bir miktar daha yukarıya asılır.Bu işlem yapılırken bir miktar kıkırdak dokuyla burun ucunu destekliyerek burun ucunuzun ileride düşmemesini ve aynı yükseklikte kalmasını sağlıyoruz. Ameliyat sonunda burun kanatları değerlendirilir, eğer burun delikleriniz çok geniş veya asimetrik duruyorsa bir miktar cilt dokusundan alınarak burun kanatları daraltılır ve simetrik hale getirilir.
 
Tüm rinoplastiler kozmetik nedenlerle yapılmaz, rinoplasti ile septoplasti ve alt konka radyofrekansı işlemlerini aynı ameliyatta birleştirerek ayrıca burun tıkanıklıklarına neden olan ve solunun zorluğu oluşturan burundaki kemik eğrilikleri ,et büyümesi ve horlamaya neden olan tıkanıklıklarda düzeltilebilir.