• Lokasyonumuz
  • Güneşlİ - Bağcılar / İstanbul
  • Çalışma Saatlerimiz
  • Pazt - Cuma : 09:00 Am - 18:00 Pm
  • Cumartesi : 09:00 Am - 14:00 Pm

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Saç Ekimi

Bilindiği üzere saç ekimi tüm dünyada yayınlaşmakta , ülkemiz özellikle İstanbul bu alanda dünyanın önemli merkezlerinden biri haline gelmekte ,saç transplantasyonu operasyonlarının bu denli yaygınlaşmasının en önemli sebebi sık ve doğal sonuçların alınmasıdır.
Sık ve doğal sonuçlar daha fazla saç kökünün nakline yardımcı olan mikromotorun keşfiyle artmaktadır.Mikromotorun seri kesme kabiliyeti sayesinde çok daha fazla kıl follikülü alınmasına imkan tanımaktadır.
 
Ancak çok sayıda follikül alımı yani saç köklerinin çokca alınması ekim için de uzun zamam gerektirmektedir ve dolaysı ile saç kökleri, ekimi beklerken dış ortamda uzun süre beklemekte ve zarar görmektedir.Mikromotor yüksek devir hızına ulaşbilen bir alet olup çok yüksek devir hızında saç köküne zarar verme ihtimali bulunmaktadır.
 
Modifikasyonumuz temel olarak iki amacı hedeflemektedir. Birincisi düşük devirde mikromotor kullanarak saç köklerinin ısınarak yada parçalanarak zarar görme ihtimali ortadan kaldırılmış olur.İkinci olarak da saç köklerinin vucut dışında kalış süresi azaltmayı amaçlar bu ancak, 1000 er adet saç nakli ile operasyon aşamalı olarak yapılarak sağlanır.Bu modifikasyonda 1000 saç kökü çıkarılıp ekildikten sonra diğer 1000 köke geçilir ,aynı gün içersinde 4 kez işlem tamalandığında 4000 saç kökü sağlıklı bir şekilde nakledilir.Bu sayede saç köklerinin dışarda kalış süresi, 15 dakika ile 45 dakika arasında kalır ki bu büyük organ tranplantasyonları için bile ideal süredir.
 
Bu yöntemle birlikte hem saç köklerinin dışarda kalış süresi düşürülmüş olup hemde mikromotor devir hızı düşürülerek köklerin zarar görmeden alınmasına imkan vermektedir.
Bu modifikasyonla birlikte alınan şaç köklerinin tamamı tutmuş olucak ve hem yüksek sayıda kök nakli sağlancak hemde köklerin zarar görme ihtimali tamamen ortadan kalmış olucak.